1. This forum is obsolete and read-only. Feel free to contact us at support.keenswh.com

Obecná diskuze

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 17, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. dicygo

dicygo Developer KeenSWH

Obecná diskuze :)

zde se můžete bavit o čemkoli chcete, sdělovat si zážitky, dojmy, ... Nejlíp něco k tématu Space Engineers.

2. Zephram

Zephram Apprentice Engineer

Super :)

3. HardBitch

HardBitch Trainee Engineer

Sem můžeme psát nápady nebo na to uděláte sekci?

4. dicygo

dicygo Developer KeenSWH

založím novou sekci

5. HardBitch

HardBitch Trainee Engineer

Co se dnes stáhlo do SE když to mělo velikost 0 Kb :D. Taky by jste mohly psát na steamu když se stáhne nějakej minipatch co v něm je, aby člověk věděl co jste opravily.

6. Reitak

Reitak Trainee Engineer

no nech sa nehnevaju, ale tento Update 01.048 je fail

jedine search inventory je super konecne, ostatne zbytocne. kde je optimalizacia, na co pridali novy kokpit, ci dobijatelne rakety pre male lode, uplna zbytocnost, na co nam to je, ked sa to neda poriadne nai hrat

7. Sleep3rCZ

Sleep3rCZ Trainee Engineer

*Facepalm* Kritizovat umí každej...Mimochodem to mají každý týden přijít s mega supr patchem a za dva měsíce mít hotovo? Je snad ajsný, že ne každej patch bude supr mega revoluce..ale holt lidi si zvykaj na lepší rychle, která jiná hra má takovouhle rychlost a odezvu vývojářů...trochu vděku ba neškodilo.

8. Zephram

Zephram Apprentice Engineer

Mi se tedy nové funkce líbí. Hlavně vyhledávatelnost a možnost na dálku ovládat inerciální tlumiče! Modding API je na mě zatím dost složité.

9. Reitak

Reitak Trainee Engineer

jaj sleeper ... hra je alfa, mame ju testovat a ako ju mame testovat, ked je to zabugovane a zalagovane? na co tam davaju nove veci na stavanie a rozne momentalne nepotrebne somariny, ked su dolezitejsie veci

10. DannyCZECH

DannyCZECH Trainee Engineer

Reitak, podle toho co říkáš by v podstatě byl každej alpha test, beta test i early access úplně zbytečnej.. Hru jsi kupoval s vědomím, v jakým stavu je ;)
    Někdy v update prostě dostaneš co chceš, někdy ne a tak proč si nepočkat ten další týden, no ne? :)

11. Sleep3rCZ

Sleep3rCZ Trainee Engineer

Reitak - nehodlám tu začínat flame, ale víš co je to Alpha verze? Protože mi přijde, že tady vyvádíš jak kdyby šlo o Betu...jasně, je to nepříjemný že MP laguje a seká se, ale kurnik co chceš od alpha mulťáku?

12. saddamo

saddamo Trainee Engineer

19.99 eur za kopec zabavy, aj ked ALFA je ZADARMO...

ak nechces platit, co vyzera ako velmi zaujimavy a podareny projekt aspon zatial...tak ostan pri torrentoch a hrach "zdarma"

ak je hra dobra, tak si ju kupim a o alfe to plati 3x viac

13. SaturaxCZ

SaturaxCZ Senior Engineer

Každopadně je na SE něco divného, nikdy předtím jsem hru v alpha fazi nekoupil a rači jsem se přihlasil k testovaní abych to měl zadarmo ( i když většinou jsem se dostal až do closed-bety, ale neplatil jsem ). Oproti ostatním alpha testům je tohle normálně hratelné a nikdy mě nevadilo že jsem to koupil |dokonce jsem narazil i na hůř hratelne closed-bety než je alpha stage v SE.

14. MikeHavliczek

MikeHavliczek Trainee Engineer

SaturaxCZ: jj, SE mě taky velice mile překvapil. Je to sice alfa verze, ale na rovinu, poslední dobou vychází AAA hry, které na mě působí méně doladěné, než Space Engineers :D

Last edited by a moderator: Sep 22, 2014
  15. dicygo

dicygo Developer KeenSWH

Shop pro fanoušky!!!!!
    https://shop.keenswh.com/

16. mystiq

mystiq Apprentice Engineer

a neni trochu blby kdyz hrnek stoji skoro vic jak hra ? :)... joooo kdyby po naliti horkeho kafe zmizlo logo hrnek by zcernal a objevila se tam lod bilou barvou...

17. mystiq

https://forums.keenswh.com/post/not-the-best-time-for-a-free-weekend-and-sale-7126349?pid=1284701383#post1284701383

jen tak k diskuzi tady cesky... fakt jako dik :) clovek se vrati ze sluzebni cesty, udela aktualizaci a najednou ma na serveru 20 lidi a totalni bordel a chaos :)

priste oznamit dopredu, udelal bych si zalohu savu, pripadne server hned locknul... v teto fazi hry dat to zadarmo kdyz to laguje a spousta veci na DS nefunguje... no ja teda nevim kdo si to rozhodl u vas, ale urcite mu ted nedekuju :) jo a priste... ten tutorial video co nepujde preskocit, nehraju jen vysvetluju novackum (nejakou provizi za to aspon ? :)) )...a uz me to vazne nebavi opakovat, kdyz ten hrac hned zas odejde ze serveru protoze zjisti ze se mu hra nehejba plynule nebo narazi hned na neco co nefunguje :)

18. SaturaxCZ

Tak single player jede v pohodě a lidi si udělají představu jak bude hra vypadat po dokončení + ted byla v posledním updatu vyrazná optimalizace a fps šlo nahoru :)

19. mystiq

to jako jo, kdyby byl povolen jen singl z toho free vikendu tak mlcim, ale kdyz se ti na sevrer pripojuji neustale lidi a odpojuji a kazde pripojeni lagne server na cca5-8 sekund... zbytek lidi rve ze je to hra na hovno a vlastne si tim KEEN dela pekne blbou reklamu i kdyz se snazim radit a pomahat novackum... vetsina lidi chce hrat SE v multiplayeru vime ? :)

Last edited by a moderator: Oct 11, 2014
  20. SaturaxCZ

Se jim docela divim, že se hned ženou na multiplayer. :D Když uvidí našich 100+ bloku+modu co máme po všech updatech, tak sem typoval že budou zjišťovat co dělají v kreativ modu. ( to ani to nestihnou přez volnej vykend natož aby testovali survival ) :)

Bylo by zajímavé vidět nějaké statistiky kolik lidí si stahlo SE, kolik hrálo v jakém modu, kolik hodin... Možná to vyvojáři mají a aspoň zjistí na co se zaměřit.
    ( nám jako hráčům do toho nic není, ale i tak jsem zvědavej co nejvíc zajímá nové hráče :p )

21. mystiq

reknu ti to jinak ... jen za dnesni den proslo nasim serverem 809 lidi (dle logu) a to mas 809xcca 7vterin lag.... = 94,3 minut v lagu hrani za dnesni den do ted co to pisu... uz chapes kam mirim tim debilnim free vikendem ? a vetsina lidi prijde koukne, zjisti ze maj respawn ship a nemuzou nic nicit protoze nas svet je velky a ma 32 asteroidu a jeste se jim to pul hodiny nacita protoze mame 26 modu o celkove velikosti 800MB + 60MB velky svet a jiste chapes ze ja jako admin sem pak krasne nasraty za tohle + ta prace po vikendu co me ceka s cistenim sveta... proste na nervy toto fakt.

P.S. 90% novych hracu zajima co muzou hned znicit... takze to odnesla vetsina nasich control pointu co ukazovali kde je okraj a stred.. a vazne me uz nebavi 200x za den opakovat jak si daj vrtacku do toolbaru nebo jak co postavit.... muzu ti garantovat ze svych zkusenosti ze drtiva vetsina lidi sla hned na MP nez singl ... a kdyz sme jim psali at si pusti singlplayer easy start kde uvidi jak se co stavi tak nas posilaji do prdele, ja se na toto muzu vazne jako admin s nejakou pomoci vybodnout a vykaslat.. chtel jsem KEENum pomoct... ale uz na to fakt nemam nervy.

22. MikeHavliczek

MikeHavliczek Trainee Engineer

Ten volnej víkend v alfa verzi je opravdu blbost. Vím, že mají tyhle volný hodiny u her nahradit regulérní demoverze, ale pochopil bych to u bety, krátce před dokončením. To by radší v KEEN měli udělat opravdový demo, limitovaný na kreativní single, dát tam jednu či dvě mapy, možná povolit mody, ať lidi ví, do čeho jdou. Přesně takhle mě nalákali na KSP nebo Factorio, obě hry jsou v alfě, ale mají hratelné demoverze, stabilní a v obou fungují mody. SE nic takového nemají, takže to byl napřed torrent, zjistit, jestli za ty prachy hra stojí.

mystiq: nediv se, že chtějí hned ničit. Vždyť KEEN na SE láká lidi právě tím, že je to otevřenej stoprocentně zničitelnej svět. Moje první akce ve hře byla: tak, teď nabourám touhle lodí do tamté a když se mi to nebude líbit, jde do koše. O pět minut později už sem na steamu ťukal číslo kreditky :D

23. mystiq

ale at klidne nicej, ale ne tim ze se pripojej a rovnou se zeptaj do ceho mohou narazit :) uz to odneslo par zakladen u nas serveru... kazdopadne me to aspon donutilo pouzit admin mody na neznicitelne bloky a veskere verejne prostory sem takhle predelal.

Free vikend by nebyl problem v pripade ze by neexistoval pripojovaci LAG... 7 sec pri pripojeni hrace... a kdyz to tam mas pak jak na vaclavaku tak si nezahraje nikdo, vysledek je ze se server prehodi na private... a kdyz to takto udela vetsina adminu.... novy hrac si na MP nezahraje.

a vysvetlovat 1000x za den zakladni veci novackum kdyz ve hre neni pro ne na ten free vikend tutorial..... nikoho nebavi

24. FouET

FouET Trainee Engineer

Ahoj. Je tu někdo, kdo umí programovat v C#? Potřebuji udělat program, který by zastavil loď (nebo třeba spustil timer block) když se naplní všechno cargo.

Udělal jsem si na dedikovaném serveru "automatický miner". Prostě se pomocí senzorů a časovačů sám otáčí jakmile projede asteroidem skrz. Problém je, že za pár minut naplní všechno cargo a pak zbytečně ničí asteroid. Chtěl bych se v takovém případě zastavil a třeba rozsvítil maják.
    Sám si to ale nenapíšu.

25. Serza

Serza Trainee Engineer

Ten scriptik mas v PM, je to upraveny script z workshopu.

Pocita to kontejnery, konektor i vrtacky ;)

Last edited by a moderator: Jan 17, 2015
  26. Noriston

Noriston Trainee Engineer

Mam problem s videem, píše mi to out of ranger nevíte někdo jak to mam opravit ? děkuji. Přeinstalovat hru jsem zkoušel

27. UraniumCorp

UraniumCorp Trainee Engineer

viete otom že ked začinate s tou žltou loďou tak ked znej odrežete par veci tak možete namontovať piston a vrtačku piston najlepšie do zadu na rafineriu
    a pak na piston vrtačku tim padom okamžite to čo naťežite sa hodi do rafinerie potom rozoberiete kokpit a date ho obratene tam kde je predok je zadok a tam kde bol zadok bude predok, a pak už stači len rozrezať dve trisky kolo rafinerie dať ich ku novej zadnicy a mate tažobnu loď

28. dicygo

dicygo Developer KeenSWH

Re: Noriston - out of range možná zkus se podívat na nastavení světa jestli máš nekonečný svět :)

29. Rambo-CZ

Rambo-CZ Trainee Engineer

měl bych dotaz ohledně nastaveni servru
    <MaxFloatingObjects>5</MaxFloatingObjects> bude maximalne ve světě 5 letajicich objektu? a jakmile se obevi šesty ten prvni se smaže ?

<RemoveTrash>false</RemoveTrash> odstranit odpad ? to znamena že odstrani letajici objekty ? ktere jsou z dohledu hrače nebo aš jak dojdou na konec mapy ? a pokud to druhe ma to smysl u nekonečne mapy ?

diky za odpovědi a rady :)

30. dicygo

dicygo Developer KeenSWH

ano takto by měly fungovat Floating Objekty. Staré se smažou ale nové zůstanou :) Remove trash u nekonečných světů to funguje tak, že při přechodu clusterů (jednotlivých hranic) se smažou floating objecty :) snad jsem to vysvětlil jasně :)

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.