Welcome to Keen Software House Forums! Log in or Sign up to interact with the KSH community.
  1. You are currently browsing our forum as a guest. Create your own forum account to access all forum functionality.

Report bugů

Discussion in 'Czech/Slovak Community Discussion' started by dicygo, Sep 17, 2014.

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.
  1. dicygo Developer KeenSWH

Zde můžete přidávat veškeré bugy, které naleznete v průběhu hraní :)

!!!!Pro přidávající : Tato sekce slouží výhradně pro přidávání reportů bugů, návrhů, ...
    Ostatní diskuze patří do dalších sekcí v opačném případě budou komenty vymazány!!!!
    Díky za pochopení

2. mystiq Apprentice Engineer

bude to trochu offtopic ale musim si rejpnout, protoze na nektere Fixy cekam uz pekne dlouho a furt nic :), ale mel bych jeden velkej bug :) jmenuje se Dedicated survival server :) Ja uz jsem to psal parkrat na bugreport ze to je tak trochu nehratelne v aktualni chvili, vsude samej lag, chytit cargoship nerealne, lodicky si skacou na nozickach i bez nozicek, a jeden hrac to vidi a druhy ne a pak najednou bum a proc sem mrtvej :) Umisteni rotoru, znamena 8x delsi stahovani sveta a permanentni delay... o sensorech a zniceho nic vybouchnutych pistonech radsi nemluvit..

vysledek je: Dedikovany server, bez cargo ship (stejne sou neznicitelne, pri tomto "funkcnim" netcodu :) ), bez rotoru, bez pistonu a senzoru, pak se to da hrat :)

3. dicygo Developer KeenSWH

Prosím poslat svět s vybuchujícími pistony a podrobnější STR jak se tyto bugy dejí.

4. SaturaxCZ Senior Engineer

Pistony vybuchovaly i v singleplayeru, ale už by vybuchovat neměli, když vytvoříš novej svět. ( ve starém uloženém ti budou pořád vybuchovat ( ale byl na to fix ke stažení pro jednotlivé mapy, poslédní patch to ve starých mapách neopraví automaticky :p ))

5. HardBitch Trainee Engineer

Nvm jestli je to bug, tak se ptám.

Mám vytvořenej svět (singl), když u čehokoliv nastavím vlastnictví na "moje" vypnu hru (stačí do menu) a znovu jí načtu, tak to co jsem předtím "vlastnil" je nepřátelské.

Má to tak být, nebo ne?

6. HardBitch Trainee Engineer

to je pěkně na hovno protože mě už takhle párkrát zabil vlastní turet

7. HardBitch Trainee Engineer

Jo to vim ale jen mě nebaví pokaždý když si du zahrát resetovat vlastnictví

8. Sleep3rCZ Trainee Engineer

No, to je druhá stránka věci, já vlastnictví vůbec neřeším v singlu a mám klid, každopádně to jsme řekl byhc dost odběhli od tématu, kdy tu jde o report bugů, takže svoje předchozí posty mažu, ať to tu nezaplácáváme zbytečně ;-)

9. Zephram Apprentice Engineer

Asi hloupé doporučení, ale ukládáš tu hru před vypnutím?

10. HardBitch Trainee Engineer

11. dicygo Developer KeenSWH

Díky za report.
    Bohužel se nám tento problém nedaří reprodukovat.

12. HardBitch Trainee Engineer

1)Je možné že je to způsobeno tím že ten svět hraju už od nějaké starší verze? Myslím totiž že to dělá od doby co vyšel update 1.037 (frakce), vím že po tom updatu byly všechny náhodně vytvářené lodě "přátelské" po dobu asi 3 updatů a pak zase "nepřátelské" a od té doby to blbne. Je my jasné že v singlu nemá cenu řešit vlastnictví když si tam hraju sám ale je blbost aby po mě střílely vlastní turety protože se mi všechno co bylo moje změnilo na "nepřátelské.

Případně mi řekněte kam a já vám pošlu save světa. Nastavim vše na nikoho a Vy si to přepnete na sebe a pak -> save -> vypnout-> load ->
    a smrt :D

A módama to nebude protože to dělá i když tam žádný nemám.

2)Další bug na kterej si vzpomínám

Když se "oživym" ve lékařský stanici nebo jak se tomu nadává oživý mě to částečně v textuře a zabije mě to a dělá to do té doby než vypnu hru do měnu a znovu jí načtu.

3)Pak to taky občas udělá že
    Když se "oživym" ve lékařský stanici oživý mě to částečně v textuře a zabije mě to pak mi postava leží na zemi s 0% zdraví a nemůžu nic musim čekat až dojde energie a zabije mě to znovu. Pak následuje o pár řádků výše zmíněný bug
    ( oba dva bugy se dějí současně a docela často)

13. dicygo Developer KeenSWH

Myslíš cargo ships? nebo i vlastnoručně postavené lodě?

14. dicygo Developer KeenSWH

buď www.dropbox.com , nebo na steam a link

15. HardBitch Trainee Engineer

myslim lodě které se ve hře generují jako mining hauler, military mine layer, atd.

Link světa https://www.dropbox.com/sh/z170irojopfwxfr/AADClFuw7I0Jv2YWI1T4lYIaa?dl=0
    Btw. Vzhledem k tomu že netušim jak dropbox funguje snad sem to udělal správně.

snad je to ten správnej protože v tom vašem systému jak se ty složky číslujou a pojmenovávej se moc nevyznám.

Dotaz:
    Když si pojmenuju save ve hře pojmenuje se tak i ta složka se sejvem? pokud ano -> tak to nefunkuje , pokud ne -> bylo by supr kdyby to tak fungovalo.

16. dicygo Developer KeenSWH

nn musíš dát uložit jako jinak se ti přejmenuje jen v seznamu světů ve hře

17. HardBitch Trainee Engineer

Ok

A povedlo se stáhnout svět ?

18. dicygo Developer KeenSWH

Jj právě to zkoušíme

19. dicygo Developer KeenSWH

U nás to vše funguje jak má. Díky za report budeme se snažit navodit a opravit.
    PS: Zkus ověřit integritu mezipaměti hry.

20. HardBitch Trainee Engineer

Prosim ?

21. dicygo Developer KeenSWH

Steam - knihovna - hry - Pravé tl. myši na space engineers - vlastnosti - místní soubory - ověřit integritu mezipaměti hry

22. HardBitch Trainee Engineer

Vyzkoušim

Steam hlásí že je hra ok

a vyzkoušeli jste přepnout vlastnictví na sebe a pak -> save -> vypnout-> load

23. mystiq Apprentice Engineer

prikladam save sveta s vybouchlyma pistonama http://upload.mystiq.org/Asteroids_16.zip (bohuzel nemam screeny ani dokumentaci), nicmene vedle zakladny stoji lod JMC.ORCA ktera mela po obou stranach piston a na nem konektor, zustala tam jen zakladna a konektor zmizel... pistony normalne fungovali ale mam dojem ze to ma souvislost s vyzranou RAM (viz screenshot), v tuto chvili prestnou fungovat konektory, sberace a celkove transportni system objektu a nejde svaret ani rezat s lodi... v tuto chvili jsme slyseli ramuseni, dvere proste poskakovaly (pouze jedny ze ctyr)... ukazalo se ze to byl piston... dvere nereagovaly a tak jsem dal restart serveru, po nabehnuti... vsechny 4 dvere s pistonama vybouchle vcetne tech dvou na vedlejsi lodi a zmizele konektory na koncich. Jinak tady je vyzrana ram po 8 hodinach provozu serveru se svetem co je v priloze.

P.S. jede to na 8 jadrovym i7 s 32GB RAM, zalagovanejsi hru jsme na tom jeste nehrali :)

Chyba Rotor VS stahovani sveta ktere jsem i pomoci videa dokumentoval v bug reportu snad nemusim opakovat, pokud ano, v tomto savu najdete JMC.Drill station, deletnene mu rotor a nactete si svet znovu... viola... 10x kratsi dobu loadingu...

Pripadne si na tomto savu pustte cargoshipy a zkuste si jednu chytit pres to super trhání.

Pripadne si vyzkousejte moji JMC.Drill station a zkuste tezit a vas kolega bude 50KM daleko... zpomali se mu simulation speed na 0.3, trochu optimalizace by uz v alfe taky neuskodilo. Stavet senzory, vice svetel atd, nema jaksi smysl.

Vsechny popsane veci se deji na Dedicated survival serveru, az se developeri prestanou venovat a vse zkouset v singl creativu, budu happy :) Vynechat jeden tyden novy blok a opravit ty co jste uz pridali + pohrat si s dedicated server a jeho totalnimu zalagovani by bylo vazne super a pro me (nejen pro me) by to byl ten nejskvelejsi patch za posledni dekadu.

+ pridejte si do roadmapy policko na upravu startovani serveru kdy muze dojit k odstraneni modu ze steamworkshopu aby se bud server otocil a tento mod vyradil z configu nebo aspon spadl, takhle to vypada ze je vse ok ale nikdo se nepripoji a hledat ID neexistujiciho Modu kdyz ho ani log ani server nezahlasi je celkem opruz.

Takovy dodatek na konec (chyb mam k popsani jeste spoustu, ale nebudu tolik prudit :) ), velmi podrobne jsem sledoval debug menu po leve strane pri hrani a snazil se prijit na to proc hra tak strasne laguje (takova ta zmena na svarecku a cekej 10sec, nebo naber do inventare vec a cekej 10sec, nebo postav blok a cekej 10sec nez se to projevi), se mi nepodarilo odhalit na zaklade technickych HW a sitovych monitoringu... FPS 60/ UPS 60 / ping 14..... jedine co mi zamotalo hlavu je vymena paketu mezi klientem a serverem, nebo pri tomto 10sec (prumerna doba) lagu, sice ping na server je nizky ale KB nejdou ke klientovi.. je tam proste sitova prodleva i kdyz ping jede kdy server neodesle klientovy paket s datama coz jsem definoval jako jediny logicky zaver celeho monitoringu i vcetne toho ze se musim obcas kompletne vypnout a zapnout alespon sitovou kartu ci cele PC, protoze i po vypnuti hry zustane viset konekce na server, takze bych tyto dve veci priradil k tomu ze je proste nejaky velky brouk ve vymene datovych paketu mezi klientem a serverem coz zpusobuje tyto lagy ci hlaseni ze hrac je pripojen kdyz neni a pri nacitani sveta vas to 4x kopne.... (zase mluvim o dedikovanem serveru, se singl creativem si vy kecálci muzete vite co:) ).

Tim bych dnesni story ukoncil a doufam ve svetle zitrky patche ktery tyto problemy fixne a ja nebudu muset dennodenne premlouvat kamarady, ze tenhle patch uz neco opravi at jdou hrat, protoze to popravde aktualne nikoho nebavi.

24. Reitak Trainee Engineer

hravam s mystiqom na serveri a suhlasim stym co pise. Ked pouziv a drill, ja nemam sancu sa napojit, bud mi to napise 5x timeout, alebo sa nenapojim vobec, po loadovani mi to zamrzne a viac sa nehne. Ked vypne drill, rotor, tak sa napojit da, aj ked to tak ci tak strasne dlho trva. Pod cca 5 minut sa nenapojim.

Raz som sa narodil na spawnshipe, vysiel som znej von a hra zacala cukat, ako keby mam ping 1000ms, nevedel som trafit do lode a pripadne kliknut na riadiaci panel. Odrazu som sa objavil vonku pred lodou, pritom som mal aj zaavrete dvere, ako je to mozne, neviem. Ked som dal suicide, tak sa to vratilo do normalnu.

Dost casto ked tazim, alebo idem niekam daleko mi hra sekne na par sekund, hore mi napise nieco, ze som nedostal ziadnu spravu, ci co a po sprave sa to zas da do normalu.

25. dicygo Developer KeenSWH

mystiq :
    Díky za report pokusíme se zreprodukovat a opravit.
    Na vybuchující pistony si zkuste stáhnout nový script
    Lagy veškerého druhu co jste popsali jsou nám známé a pracuje se na jejich odstranění.

26. dicygo Developer KeenSWH

HardBitch :
    Pokusíme se zreprodukovat a ihned po navození opravíme. Zatím se nám to bohužel nedaří :(

27. SaturaxCZ Senior Engineer

hmm.... možná by to chtělo parametry počítače :) ne že bych tě podezříval, že máš server na toustru, ale i tak je to divné :)
    Edit: Taky poladit klaciské problemy: stahnout poslední ovladače grafiky, direktX, mít dostatečné místo na disku ( defragmentovat hdd taky nikoho jeste nezabila ), vypnout zbytečné procesy a tak...

28. mystiq Apprentice Engineer

ted nevim na koho reagujes :)

29. SaturaxCZ Senior Engineer

Na tebe protoze hostujes server, tak to chci jenom vyselektovat, že to není slabou součástkou v pc co nestíha :D, třeba jako hdd ma 7200 rpm a ramku s malou vyrovnávací paměti nebo něco podobného :p

30. mystiq Apprentice Engineer

ja nevim jestli server s 32GB Ram a osmijadrovym procesorem 15K hdd v raidu ti prijde jako toustovac :) (psal jsem to tam pod obrazek)

Thread Status:
This last post in this thread was made more than 31 days old.